Haber

Akşener: İstanbul ve Ankara dahil her yere ayrı ayrı gireceğiz

ANKARA– DÜZGÜN Partisi Genel Lideri Meral Akşener, yerel seçimlere İstanbul ve Ankara dahil her yerde kendi adaylarını çıkaracaklarını açıkladı.

İttifak sisteminin Türkiye’ye zarar verdiğini söyleyen ve 14 Mayıs seçimleri öncesinde yaşananları aktaran Akşener, Altı Masa paydaşlarının bazı illerde DÜZGÜN Partisi aleyhine açıklamalar yaptığını, İYİ Parti’ye oy vermemek için kampanya yaptıklarını belirtti. Gazeteci Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan Akşener, bu söylemler nedeniyle Çankırı ve Eskişehir’de birer milletvekilinin kaybedildiğini belirterek, partisinde hakim görüşün yerel seçimlere kendi adaylarıyla girilmesi yönünde olduğunu kaydetti. Akşener, “Her yere ayrı ayrı gireceğiz. İstanbul ve Ankara dahil. GİK’e getireceğim” dedi.

‘YARINDAN İTİBAREN Ne annem ne de babam kalacak, ben HAZIRIM’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yerel seçimlere ayrı ayrı girelim”, “El kaldırmak için yapıyor” değerlendirmesini hatırlatan Akşener, “Ben, İYİ Parti olarak el kaldırmak için bunları yapıyorum.” Yarından itibaren ne annem ne de babam kalacak, ben buna hazırım. Ne isterse yapabilir. Ben bu ittifak politikasına şiddetle karşıyım. İnsanları kutuplaştırıyor. Bütün seçim boyunca yoksulların, emeklilerin, sığınmacıların sorunlarını konuşamadık.

‘ÖRGÜTSEL AYARLARA GERİ DÖNÜYORUZ’

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu partiyi üçüncü yol olsun, nefes olsun diye kurduk. Bunu halkımıza anlatacağız. Kabul ettiğimiz anda saygımız sonsuzdur. Milletin bu sıkışmışlıktan rahatsız olduğunu düşünüyoruz ve aslında kuruluş ortamına dönüyoruz” dedi.

‘İSTANBUL’UN KAYBINI DEĞERLENDİRİYORUZ, KAZANACAĞIMIZI TAHMİN EDİYORUZ’

Altaylı’nın İstanbul’u kaybetmeye hazır olup olmadığı yönündeki soruya Akşener, “Hepsini alıyoruz. Belki bizimki seçilir” diye yanıtladı. İzmir örneğini sürdüren Akşener, “İzmir’de ceket assa’yı CHP kazanacakmış gibi bir algı var. Ümit Özlale İzmir’de çalışıyor. Bize ‘Ben adayım’ dedi. Bugün buradan açıklıyorum.”

Fatih Altaylı’nın açıklamalarını doğruladı, “’İstanbul’da 5 kazansak da 10 da kazansak aday göstereceğiz, Ankara’da 5 de kazansak da 10 da kazansak aday göstereceğiz’ diyorsunuz. Arkadaşlarımızdan aldığımız geri bildirimler bunlar. Bu benim de görüşüm. GİK’ten geçer geçmez nihai karar olur” dedi. (DUVAR)

kaman-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu