Teknoloji

Kordsa, Asya Pasifik’teki ilk teknik merkezini açtı

Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri alanlarında faaliyet gösterecek teknik merkezini Endonezya’da açtı.

Ülkede iki üretim tesisi ile Asya Pasifik bölgesindeki müşterilerine ek pahalı lastik güçlendirme çözümleri sunan Kordsa, “Asya Pasifik Teknik Merkezi” ile endüstriyel iplik ve kord bezi alanlarında yeni teknolojilerle faaliyet göstermeyi hedefliyor. Şirket, Asya Pasifik Teknik Merkezi’nde elde edilecek teknolojik yetkinliklerin kompozit ve inşaat güçlendirme alanlarına da aktarılarak Kordsa’ya yeni iş ve büyüme platformları kazandırmayı hedeflediğini belirtti.

“Kordsa’ya yeni iş ve büyüme platformları kazandıracağız”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kordsa CEO’su İbrahim Özgür Yıldırım, “Bugün dünyadaki her 3 otomobil lastiğinden 1’ini ve her 3 uçak lastiğinden 2’sini lastik güçlendirme teknolojilerimizle güçlendiriyoruz. Lastik alanında geliştireceğimiz yeni teknolojilerle sektöre sadece öncülük etmeyeceğiz; Buradaki kazanımlarımızı kompozit ve inşaat güçlendirme alanlarına da aktararak Kordsa’ya yeni iş ve büyüme platformları kazandıracağız” dedi.

Müşteriye yakın olmanın Kordsa’nın küresel büyüme stratejisinin merkezinde yer aldığını sözlerine ekleyen Yıldırım, “Bugün Türkiye, Brezilya, Endonezya, Tayland, ABD, Almanya ve İtalya olmak üzere 7 ülkedeki 13 üretim tesisimiz, müşterinin olduğu yerde olma taahhüdümüzün en net göstergeleri. Bugün var olan inovasyon gücümüzü genişletiyor, müşterilerimize daha yakın olma ve daha iyi hizmet verme yolunda yeni bir sayfa açıyoruz.”

Türkiye’deki Küresel Teknoloji Merkezi ve Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nin Kordsa’nın inovasyon kültürünün değerli bir parçası olduğunu sözlerine ekleyen Yıldırım, şunları kaydetti: Dünya liderliğini pekiştiren ana unsurlar oldu. Şimdi bu yenilik gücümüzü genişletiyor; Endonezya merkezimizi hayata geçiriyoruz” dedi.

“Asya Pasifik, Kordsa’nın büyüme stratejisinde önemli bir yere sahip”

Kordsa Asya-Pasifik Bölgesi Genel Müdür Yardımcısı Ömür Menteş ise Asya-Pasifik Bölgesi’nin Kordsa’nın küresel büyüme stratejisi içerisinde çok değerli bir konuma sahip olduğunun altını çizerek, “İlgi çekerken, Ar-Ge yatırımları için de bir yön haline geldi. Kuzey Amerika’da ve dünyada. Endonezya’daki üretim tesisimiz ile bölgede inovasyon ve teknoloji odaklı dönüşüme öncülük eden firmalar arasında yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Endonezya merkezli şirketimiz PT IndoKordsa Tbk bünyesinde hizmete açılan Asya Pasifik Teknik Merkezimizi iplik alanında geliştirilecek yeni teknolojilerle Asya Pasifik bölgesinin inovasyon üssü haline getirmeyi hedefliyoruz. ve kord bezi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu