Haber

İzmir’de 2 bin 234 depremzede öğrenci derse başladı

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerin ardından aileleriyle birlikte İzmir’e yerleşen depremden etkilenen 2 bin 234 öğrenci derse başladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından İzmir’de farklı okullara kayıt yaptıran 2 bin 234 depremzede öğrenci bugün derse başladı. Depremin etkilediği bölgeler olan Adıyaman ve Gaziantep’ten beş öğrenci Mavişehir İlköğretim Okulu’na kaydoldu. Okul müdürü Özgür Akdemir öğrencilere yaptığı konuşmada, “Dünyada ve ülkemizde zaman zaman bireyleri ve toplumları etkileyen deprem, sel, yangın gibi zorlayıcı yaşam olayları. Bildiğiniz gibi bunlardan birini yaşadık. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş ve çevre illerde bu olaylar.Bu iktidar günleri hep birlikte atlatacağımıza inanıyorum.Bu olaylardan sonra hem yetişkinler hem de çocuklar bazı yansımalar gösterebilir.Örneğin üzülebiliriz, kızabiliriz. , huzursuz, sonlu, korkmuş, huzursuz. Bazılarımız ağlayabilir ve içine kapanabilir. Yakınlarından ayrılmak istemeyebilirler. Bu tepkilerin hepsi normaldir. Çocuk olsun olmasın Yetişkin olalım, bu tepkileri hayatta gösterebiliriz. zorlu yaşam olaylarıyla karşı karşıya.”

Akdemir, okul rehberlik ve psikolojik danışma servislerinin önümüzdeki günlerde depremzedelerle ilgili çalışmalar yapacağını vurguladı. dedi.

Mavişehir İlkokulu öğrencilerinden İlay Özbey (9), “Depreme çok üzüldüm çünkü çok kişi hayatını kaybetti. Herkes çok üzgün. Depremzedelerimiz bizimle birlikte eğitim alacak. Tedavi edeceğiz. Acılarını dindirmek için onlara çok iyi geliyor, onlarla sohbet edip dostluklar kuracağız.”

haberosmaneli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu