Yaşam

Ege Üniversitesi, Özbekistan ile işbirliği ağını genişletiyor

Ege Üniversitesi Element Bağımlılığı, Toksikoloji ve Eczacılık Bilimleri Enstitüsü (BATI) ile Taşkent Tıp Akademisi arasında eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme işbirliği kapsamında protokol imzalandı. Ege Üniversitesi Konukevi’nde düzenlenen imza törenine BATI Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Serap Anette Akgür, Müdür Yardımcısı Doç. Yusuf Kurtulmuş, Taşkent Tıp Akademisi Termez Müdürü Dr. Otamuradov Furkat Abdukarimovich ve BATI Enstitüsü Öğretim Üyeleri Dr. Öğretim Üyesi Melike Aydoğdu, Dr. Öğretim Üyesi Rukiye Aslan ve Öğretim Üyesi Dr. Görmek. Yeşim Ovat katıldı.

Törende Özbek akademisyenlere BATI Enstitüsü’nün akademik çalışmaları, hizmetleri ve eğitim faaliyetleri hakkında bilgi veren Prof. Serap Anette Akgür, “Suistimal edilen maddelerin analizi konusunda iki kurum arasında planlanan ortak bilimsel çalışmalara ilişkin görüşlerimizi Özbek meslektaşlarımızla paylaştık. Ayrıca eğitim faaliyetlerinde iş birliğini kapsayan bir protokol imzaladık. İşbirliğimizin hem devletler hem de kurumlar için hayırlı olmasını diliyorum.”

Taşkent Tıp Akademisi Termez Müdürü Dr. Otamuradov Furkat Abdukarimovich ise Ege Üniversitesi ve BATI Enstitüsü’nün gösterdiği misafirperverlikten memnun kaldıklarını belirterek, alandaki eğitim ve uygulamalarda pekiştirmeye ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Özbekistan’da Toksikoloji.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habersavur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu