Haber

Zaharova: Rusya’nın Kuzey Kore ile askeri işbirliği yaptığı yönündeki suçlamalar asılsız

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya ZakharovaAçıklamasında Kuzey Kore ile Rusya’ya karşı ilişkilerin ‘yasadışı’ olduğunu söyledi. askeri-teknik işbirliğihakkındaki suçlamalar uluslararası yükümlülüklerBunu sorumlu bir şekilde yaptığını söyledi.

Zaharova, “Kolektif Batı’nın, Rusya ile Kuzey Kore arasında ‘yasadışı’ askeri-teknik işbirliğinin ‘yüksek olasılık’ olduğu yönündeki suçlamaları tamamen yersizdir. hiçbir delil ve dayanak olmaksızın . Üstelik hiç kimse Washington ve Tokyo’ya soruşturma yetkisi vermedi.”söz konusu.

Rusya’nın BM Güvenlik Konseyi kararları da dahil olmak üzere uluslararası yükümlülüklerini sorumlu bir şekilde yerine getirdiğini vurguladı. Zaharova, Bu durum, Kuzey Kore dahil komşularımızla köklü tarihi kökleri olan geleneksel dostluk ve iş birliği ilişkileri geliştirmemize engel değil.”dedi.

Zakharova ayrıca Rusya’yı eleştiren ABD ve uydularının uluslararası hukukun genel kabul görmüş normlarını ihlal ettiğini ve hatalı olduklarını da belirtti. Kiev rejimine silah pompalayarakKan dökülmesinin devamına katkı sağladığını vurguladı.

gurunajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu