Haber

Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelensky, Rusya’nın dün Pokrovsk kentinde düzenlediği saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Zelenski, ikinci baskının kurtarma çalışmalarının başlamasının ardından düzenlendiğini ve bunun kasıtlı olduğunu belirtti.

Ukrayna Devlet Lideri Zelenskiy, millete hitaben yaptığı konuşmada, Donetsk bölgesi Pokrovsk’ta kendisi için düzenlenen baskında ölü sayısının 9, yaralı sayısının 82 olduğunu belirterek, bölgedeki çalışmaların tamamlandığını söyledi. . İkinci akının arama kurtarma çalışmalarının başlamasının ardından düzenlendiğini vurgulayan Zelenski, “Birkaç füze saldırısı oldu. İkinci saldırı, kurtarma operasyonu başladığında gerçekleşti. Rusya bu konuda azami sorumluluğu üstlenecektir. İşler nasıl gidiyor.” Ne olursa olsun teröristlere ceza verilmeli” dedi.

YARALARDA POLİS VE KURTARMA EKİBİ VARDI

Ukrayna İçişleri Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, yaralıların arasında çok sayıda kurtarma grubu ve polisin olduğunu duyurdu. Açıklamada, 29 polis memuru ve 7 kurtarma görevlisinin yaralandığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu